Lavovi

Lavovi pokazali srce i srušili svjetskog i olimpijskog prvaka!

Naši najbolji rukometaši pobijedili su Dansku 32:31 u trećem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

“Lavovi” su pokazali veliko srce i kvalitet, pa su potpuno neočekivano napravili senzaciju.

Još jednom su rukometaši pokazali da znaju da pobijede najbolje, nakon poraza od Ukrajine i remija sa Farskim ostrvima renesansa.

Večeras je tim Zorana Roganovića odigrao briljantno, protiv ubjedljivo najbolje reprezntacije planete!

Odbrana i Simić briljantni, napad fluidan, kreativan, mnogo lijepih golova, i potpuno zaslužena pobjeda, veliko slavlje i suze naših rukometaša sve su rekli.

Sedam golova Miloš Božović, po pet Stevan Vujović i Vladan Lipovina. Na drugoj strani osam golova Hansena. Simić je imao 14 odbrana i bio je briljantan dao je i gol!

Dvije selekcije sastaju se opet u subotu veče.

Naši su se ovim trijumfom potpuno vratili u trku za plasman na Evropsko prvenstvo.

tok meča:

60′ POBJEDA!!!

60′ 31:30 još 90 sekundi. Božović za nas, pa Svan na drugoj strani. LIPOVINA! na 40 sekundi prije kraj za 32:30, Zakairsen je smanjio, ali Danci nijesu mogli do gola u posljednjih 25 sekundi!

55′ Damgard vraća Dansku na minus 1 – 28:27. Uzvraća topovskim udarce Lipovina! Fenomenalan gol Kankaraša, opet je tri razlike.

50′ Isključenje Bogdana Petričevića i gol Hansena 25:24. Danci koriste kaznu, Svan pogađa za izjednačenje. Golčina Stevana Vujovića za novu prednost. Miloš Božović je uvećao na plus dva, a onda MIloš Vujović u spektakularnoj kontri za tri razlike! Smanjio je Damgard.

43′ Hansen iz novog sedmerca vraća minus 1. Danci pet sedmeraca mi nijedan! Lipovina za 23:21. Opet sedmerac i opet Hansen! 23:23 Melgard daje gol iz kontre. SIMIĆ daje i gol! kažnjava Dance, čuda radi! Nakon nove odbrane Simića, prvi sedmerac za Crnu Goru i Miloš Vujović 25:23.

38′ Hansen iz novog sedmerca za novo vođstvo gostiju, ali Miloš Božović rešeta! DELIRIJUM u Morači. Sjajni Simić i golovi krila Radovića i Vujovića 22:20. SPEKTAKL! Deset odbrana Simića!

35′ Igrali su Danci prvi napad bez golmana i kaznio ih je Lasica sa centra. Lars Svan sa druge strane daje peti gol! Nakon gola Lipovine, opet isključenje i sedmerac Miloš Vujović pravi grešku. Hansen sa sedmerca vraća prednost gostima! Konačno isključenje i za Dance, Melgard mora na klupu. Cepelin igramo i Vujović daje gol! 19:19.

30′ Čavor nakon lijepe akcije daje gol za 15:14, a uzvratio je Mensa Larsen. Zakariasen za vođstvo Danaca u finišu prvog poluvremena. Kankaraš je vratio neriješen rezultat 16:16, ali Zakariasen brži od sirene i Danci vode na poluvremenu. Dobra igra naših, odlični Simić, ali teško je protiv najbolje reprezentacije na planeti! 16:17.

27′ Kankaraš nakon tajmauta odlično se postavio na crti i dao gol. Još jedan odličan napad, prostor za Lasicu i gol 13:11. Sedmerac i dva minuta za Miloša Božovića. Hansen siguran sa sedam metara 13:12. Odličan napad sa igračem manje i gol Stevana Vujovića broj 4. Danci uzvraćaju preko Zakariasena 14:13. Taman smo se kompletirali i opet sedmerac i dva minuta, ovaj put za Lasicu. Simić brani sedmerac, fenomenalan je naš golman! Ipak Landin dobija ogroman ugao i daje gol 14:14.

23′ Danci su odigrali napad bez golmana i Svan je iskoristio višak sa desnog krila. 10:9 uz tri gola odličnog krila. Dozvolili smo poravnanje. Loš izbor šuta Lipovine otvorio je kontru gostiju za 10:10. Ispravio se Lipovina u narednom napadu 11:10. Opet smo izgubili loptu i dozvolili Landinu Jakobsenu da iz kontre poravna na 11:11.

20′ Fenomenalno je meč otvorio Nebojša Simić sa šest odbrana u prvih 16 minuta. Hansen je dao jedini gol za Dansku u napadima sa igračem više, a i on je sumnjiv jer je djelovalo da je Simić spriječio loptu da pređe liniju. Danci prilaze na samo gol zaostatka, Mensa je smanjio na 9:8. Mlađani Bakić daje prvi gol, iz kontranapada je savladao velikog Landina. Tajm aut Danaca.

15′ Božović je raspucan daje novi gol, ali i Zakariasen ulazi u ritam, 6:5. Božović daje novi gol za 7:5, a isključenje za Mikela Hansena zbog udaranja Miloša Vujovića! Dva minuta igrač više za naše i napad za plus 3. Simović koristi šansu za 8:5. Uzvratio je Svan sa krila 8:6. Na drugoj strani novi gol Miloša Božovića, a sada isključenje Miloša Vujovića.

10′ Projektil Čavora za prvo vođstvo u sedmom minutu. Odigrali smo iz dobre odbrane kontru i dali gol preko Stevana Vujovića. Danci igraju konstantno brzi centar, prošao im je u osmom minutu i Svan pogađa za 4:3. Naši bekovi su se raspucali, Božović daje drugi gol 5:3. Fenomenalan je Simić na golu, ima već tri odbrane, sva tri zicera! Imali smo napad za plus tri, ali smo dozvolili kontru Zakariasenu.

5′ Olsen je doveo goste do vođstva, uzvratio je Božović. Las Svan iz prve kontre donosi novu prednost Dancima, a poravnao je Stevan Vujović. Naši su vrlo jako ušli u meč, odbrana je agresivna i dobra, u napadu imamo problema i ne pronalizimo laka rješenja.

Podgorica dobila Trg Argentina, Ankarski bulevar, Ulicu Kolovrat i Evropsku ulicu

Možda i 3000 gledalaca na tribinama Morače. Naša selekcija juri peti trijumf protiv svjetskih šampiona! Kreće duel.

Rival “lavova” biće zvanični olimpijski i svjetski šampion, selekcija koja je prije dva mjeseca dominantno osvojila Mundijal.

Crna Gora ima samo bod iz dvije utakmice protiv Farskih Ostrva i Ukrajine, a Danska je ubjedljivo najjači im u grupi.

Selektor Zoran Roganović najavio je da će momci ostaviti srce na terenu kako bi popravili utisak nakon blijedih partija na startu kvalifikacija.

Isti rivali igraće u subotu u Kopenhagenu.