Crnogorski

Crnogorski rukometaši poraženi u Kopenhagenu

Crnogorski rukometaši poraženi su od Danske 37:26 u četvrtom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Izabranici Zorana Roganovića odlično su parirali u prvom poluvremenu, u nastavku nijesu našli lijek za super raspoloženog Landina, da bi na kraju ipak otišli u previsok poraz, nakon loših završnih deset minuta.

Prvo poluvrijeme bilo je odlično, iako je Danska od starta pokazala da želi trijumf i osvetu, naši su držali priključak i na odmor otišli sa odličnih minus 3.

Ipak u nastavku nije se moglo protiv Landina koji je sakupio čak 19 odbrana.

Nakon četiri kola Danska i Ukrajina imaju po šest bodova, naši su ostali na 3, Farska ostrva na bodu.

Naši će u junu igrati protiv Farskih ostrva u gostima i sa Ukrajinom u Crnoj Gori, a pobjedama će se plasirati na šampionat kontinenta.

tok meča:

37:26 – na kraju ubjedljiv poraz naših momaka. Loših završnih 10 minuta za previsok poraz u Kopenhagenu.

27:19 – Danci su praktično riješili pitanje pobjednika. U posljednjih deset minuta ulaze sa osam golova prednosti.

21:14 – Ide Danska ka pobjedi, jednostavno fenomenalni Landin noćas pravi razliku. Sjajni golman domaćih skida zicere našim momcima, koji pokušavaju da budu u priključku, ali ne uspijevaju. Ipak možemo biti zadovoljni borbom i večeras.

18:12 – opet Danci mnogo bolje otvaraju poluvrijeme. Stigli su do šest golova prednosti u 35. minutu. Landin dobar na golu Danaca, naša odbrana nije zaustavila naleta Hansena i drugova.

14:11 – odličan finiš poluvremena naših i minus 3. Mile Mijušković je nakupio pet odbrana, čime je uspio da neutrališe to što smo igrali sa igračem manje čitav finiš poluvremenu, u jednom momentu smo imali i dva čovjeka manje na terenu. Ipak sa četvoricom u polju nijesmo primili nijedan gol, a dali smo dva!

13:8 – je u 25. minutu. Landin brani odlično, a imamo dosta problema i sa sudijskim kriterijumom, jer nam se sudi dosta isključenja.

12:6 – poslije 20 minuta. Imamo dosta problema u napadu, a večeras Simić nije raspoložen kao u Morači, pa je Danska uspjela već da stvori veliku prednost.

7:2 – tajm aut Roganovića u 12. minutu. Serija povećana na 5:0, već četiri gola sa krila Danaca.

6:2 – poslije deset minuta. Period od šest minuta bez pogotka naših momaka, Danska je iskoristila isključenje Miloša Vujovića da preko Svana stigne do četiri gola viška.

2:2 – poslije pet minuta. Sjajni golovi Čavora i Radovića na startu za naše, koji su opet hrabro počeli meč.

Nakon pobjede protiv olimpijskog i svjetskog šampiona u Morači, izabranici Zorana Roganovića bez pritiska igraju u Kopenhagenu.

Pred 13 hiljada gledalaca pokušaće da ponove dobru igru iz Podgorice, gdje su omogućili sebi da drže ključeve plasmana na šampionat kontinenta u svojim rukama.